W ramach wycieczek kulturowych organizowanych przez lokalne stowarzyszenie Fulbrighta North Florida Chapter Association, wybraliśmy się do Tallahassee, stolicy Florydy. Odwiedziliśmy oficjalną rezydencję gubernatora Ricka Scotta, którego nie było na spotkaniu z powodu inauguracji nowego Prezydenta USA w Waszyngtonie. Kurator rezydencji zachwalała rozwój  infrastruktury Florydy przez ostanie dekady, chwaliła Florydę, że to właśnie tu postawili nogę pierwsi kolonizatorzy i zachwycała się jedną srebrną wazą z początku XX wieku pełną amerykańskich symboli. Nie ukrywam, że warto było wziąć udział w tej wizycie, bo sztab ludzi pracujący na sukces tego gubernatora wiele tłumaczy.

W czasie wycieczki odwiedziliśmy też rezydencję rodziny Knott Knott House wybudowaną w połowie XIX wieku i zakupiony przez rodzinę Knott w 1928 roku. William Knott był wysoko postawionym pracownikiem państwowym, a jego żoną była poetką, pisarką i pianistką. W różnych miejscach domu przyczepiała do mebli swoje wiersze i dlatego rezydencję nazywano The House That Rhymes.

Na zakończenie wycieczki nasza międzynarodowa grupa (Macedonia, Meksyk, Peru, Czechy, Polska, USA, Rosja, Myanmar) posadziła wspólnie drzewo z okazji uczczenia 70 urodzin Jamesa Williama Fulbrighta, amerykańskiego senatora i inspiratora założenia Fundacji Fulbrighta.

Advertisement